Piątka Edukacja
Anetta Kotlińska,
ul. Św. Piątka 5
22-400 Zamość
tel. (+84) 638 55 50,
GSM 600 05 18 55

info@piatka.edu.pl

KONTAKT>>>

STRONA GŁÓWNA   
Tomasz Kotliński, Marcin Kowalczyk
Język angielski - Paszport maturzysty

Wspaniałe repetytorium dla każdego ucznia, którego czeka egzamin maturalny w nowej formule. Już sam układ książki odzwierciedla układ Nowej Matury - oprócz krótkiego powtórzenia z gramatyki znajdziesz tu omówienie egzaminu ustnego (egzamin wewnętrzny) oraz wszystkich części egzaminu zewnętrznego: słuchania, czytania i pisania. Każda część zawiera opis formy egzaminu, rady na temat tego jak zdawać, aby zdać, strategie rozwiązywania poszczególnych typów zadań, ćwiczenia i przykładowe zadania maturalne, do samodzielnego rozwiązania. Wszystkie zadania opatrzono kluczem i komentarzami. Do książki dołączono również płytę z nagraniami wszystkich tekstów w części poświęconej słuchaniu, a także dwa pełne przykładowe zestawy maturalne do samodzielnego rozwiązania - również z kluczem!

Rozdziały: 

 • CZĘŚĆ PIERWSZA - NOWA MATURA 
  Informacje ogólne

 • CZĘŚĆ DRUGA - GRAMATYKA I KATALOG TEMATÓW
  Struktury gramatyczne

 • CZĘŚĆ TRZECIA - EGZAMIN MATURALNY
  Egzamin wewnętrzny - ustny
  Rozumienie ze słuchu (listening comprehension)
  Rozumienie tekstu pisanego (reading comprehension)
  Wypowiedź pisemna (writing)

 • CZĘŚĆ CZWARTA - PRZYKŁADOWE ZESTAWY MATURALNE
  Przykładowy zestaw maturalny 1
  Przykładowy zestaw maturalny 2

**************************************************************

Tomasz Kotliński, Marcin Kowalczyk
Jak zdać maturę. Język angielski. Egzamin ustny

Opis rozszerzony:  Jest to podręcznik do konwersacji, napisany z myślą o tych wszystkich, którzy zamierzają zdawać ustny egzamin z języka angielskiego - maturalny, First Certificate lub też egzamin wstępny na uczelnie wyższe - oraz tych, którzy chcą po prostu poćwiczyć mówienie w języku angielskim.

Książka zawiera 76 tematów(w układzie alfabetycznym), które mogą pojawić się na egzaminie ustnym. Każda jednostka tematyczna składa się z tekstu, pytań sprawdzających jego zrozumienie, ćwiczeń, dodatkowych tematów egzaminacyjnych oraz listy słów i zwrotów związanych z danym tematem. W niektórych jednostkach funkcję materiału stymulacyjnego pełnią zdjęcia lub rysunki, ponieważ prezentacja materiału graficznego stała się już standardem na egzaminach ustnych.

Ćwiczenia - o różnym stopniu trudności - mają formę dyskusji(której celem jest osiągniecie porozumienia), symulacji (w której uczestnicy odgrywają różne role, ale zachowują własne osobowości), oraz role-play (uczniowie także odgrywają różne role, ale mają narzuconą treść, którą muszą przekazać swoimi słowami). Tematy poruszone w ćwiczeniach można wykorzystać później na egzaminie.
**************************************************************

Tomasz Kotliński
Rendering word-formation motivated 
neologisms
in James Joyce’s “Ulysses”

The following paper will look at the issue of equivalence in Maciej Słomczynski’s translation of word-experiments in James Joyce’s “Ulysses”. This brief analysis will attempt to reflect both structural and culturally based differences between the languages, and the use of formal and dynamic equivalence in the renderings (..)
całość artykułu w formacie PDF <<< kliknij aby otworzyć lub pobrać plik
**************************************************************

W przygotowaniu:
PISANIE PO ANGIELSKU – TO PROSTE

Książka „Pisanie po angielsku – to proste” jest jedną z niewielu dostępnych na rynku pozycji poświęconych kluczowej umiejętności językowej, jaką jest pisanie

Książka składa się z dwóch części:

Część I zawiera informacje dotyczące egzaminu maturalnego, ogólne zasady pisania i redagowania tekstów oraz bank podstawowych zwrotów przydatnych w różnych rodzajach tekstów. Część tę zamyka Szczęśliwa 13-tka, czyli 13 złotych rad.

W części II zebrano 11 rodzajów tekstów najczęściej używanych zarówno w życiu jak i podczas egzaminów. Teksty te podzielone są na trzy grupy: krótkie teksty użytkowe (notatki, pocztówki itp.), dłuższe teksty użytkowe (listy, życiorysy itp.) oraz pozostałe rodzaje tekstów (artykuły, opowiadania i inne teksty, które są rzadziej używane, jednak należą do kanonu egzaminacyjnego)

Każdy rozdział poświęcony jest innemu rodzajowi tekstu i zawiera

 • przykład tekstu ze zwięzłym opisem teoretycznym,

 • rady dotyczące kompozycji,

 • bank przydatnych zwrotów

 • ćwiczenia stopniowane według poziomu trudności,

 • listę kontrolną Sprawdź czy, która ułatwia sprawdzenie poprawności napisanego przez siebie tekstu.

Książka będzie przydatna osobom przygotowującym się do wszelkich egzaminów zawierających komponent pisania, jak również wszystkim pragnącym pogłębić umiejętność pisania w języku angielskim.

Ta książka to:

 • przystępnie przedstawione różnorodne typy wypowiedzi pisemnych,

 • ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności,

 • praktyczne wskazówki,

 • ciekawostki dotyczące pisania w języku angielskim,

 • świetna pomoc dla osób przygotowujących się do egzaminów jak i tych używających języka angielskiego w życiu codziennym.

 

 

O SZKOLE
KIM JESTEŚMY
NAUCZYCIELE
KURSY
ZAPISZ SIĘ
NAPISALIŚMY
NAPISALI O NAS
WUZUP?
DA ZONE
KONTAKT
LINKOWNIA